České obchody, kde můžeme koupit pneumatikyKamenných obchodů i internetových e-shopů, kde si můžeme koupit nové pneumatiky pro svoje auto, je velké množství. Nabízejí široký výběr mnoha různých pneumatik od celé řady zahraničních i tuzemských výrobců. Vybrat si u nich můžeme dražší pneumatiky od známých světových značek, ale i levnější modely od méně známých výrobců. Které české internetové obchody patří k těm největším a nejoblíbenějším a co vše nabízejí?

NejlevnejsiPneu – jednička na českém trhu s pneumatikami, která se – jak už vyplývá i z jejího názvu – zaměřuje hlavně na co nejnižší ceny. V nabídce tohoto e-shopu najdeme osobní i nákladní pneumatiky všech tří typů (letní, zimní i celoroční), dále pak letní i zimní offroad, motopneu, alu kola, plechové disky, zimní komplety atd. V nabídce jsou pneumatiky od několik desítek výrobců z celého světa a vybrané zboží lze zakoupit i na splátky. Obchod má internetovou doménu www.nejlevnejsipneu.cz a zároveň i profily na sociálních sítích Facebooku, Google+ a YouTube.

Pneumatiky.cz – jeden z nejlepších českých e-shopů s pneumatikami. V roce 2011 dokonce ve své kategorii zvítězil v prestižní soutěži WebTop100. Vybrat si zde můžeme nejen z široké nabídky pneumatik (osobní, dodávkové, SUV a 4×4 nebo Moto pneu, ale také alu kola, plechové disky, zimní komplety, sněhové řetězy nebo příslušenství. Součástí stránek je i nabídka bazarového zboží. Profesionální a pěkně graficky zpracované stránky najdeme na adrese http://www.pneumatiky.cz/ a svůj profil má firma i na Facebooku.

AZ Pneu – další kvalitní internetový obchod s bohatým sortimentem potřeb pro motoristy. Koupit si u AZ Pneu můžeme pneumatiky, disky i příslušenství. Nabídka zahrnuje pneumatiky od třiceti výrobců a alu kola 25 značek. Součástí webu jsou i podrobné testy pneumatik, zajímavé informace a rady pro motoristy a katalog pneumatik. E-shop sídlí pod odkazem http://www.az-pneu.cz/ a ani on nechybí na Facebooku, kde má svoji stránku.

GeckoPneu – výhradně na pneumatiky je pak zaměřený obchod GeckoPneu. Ten prodává pneumatiky od vybraných předních výrobců a má zajímavě zpracovaný e-shop, kde zboží vybíráme pomocí zadání parametrů ve speciálním vyhledávači. Stránky, které jsou kromě češtiny k dispozici i v němčině najdeme na internetové adrese http://www.geckopneu.cz/.

pneu360 – poslední e-shop s pneumatikami, který si představíme, má doménu http://www.pneu360.cz/. Jedná se o třetí největší internetový obchod s pneumatikami v Česku, který nabízí bohatou nabídku zboží – jen skladem má více než 250 tisíc kusů pneumatik. V jeho nabídce jsou jak osobní, tak dodávkové pneumatiky, dále pak moto pneu, plechové a hliníkové disky. Stránky e-shopu jsou velmi přehledně zpracované a můžeme na nich vybírat např. podle vozu nebo výrobce a nebo zadáním šířky, profilu, průměru a období. Součástí stránek je i technický rádce, testy pneumatik a spousta dalších důležitých informací.

Největší výrobci pneumatik

Pneumatiky dnes vyrábí mnoho výrobců z celého světa. Kteří z nich patří k těm nejznámějším a největším? Jaké české firmy patří k nejoblíbenějším na trhu s pneumatikami? Představíme si šest známých výrobců pneumatik, kteří patří v tomto oboru ke špičce.

Michelin – asi nejslavnější výrobce pneumatik na světě. Francouzská společnost, která byla založena už koncem devatenáctého století bratry Micheliny má celkem 69 podniků v 18 zemích světa. Společnost Michelin je známá i díky svému  kreslenému maskotovi, panáčku Michelinovi. Kromě výroby pneumatik se firma proslavila i vydáváním prestižního průvodce po nejlepších restauracích v Evropě (do kterého se už dostaly i vybrané pražské restaurace). České webové stránky Michelinu najdeme na adrese http://www.michelin.cz/, kde se dozvíme spoustu informací o této firmě, o jejích produktech, historii atd.

Goodyear – největší výrobce pneumatik na světě. Americká společnost Gooodyear byla založena už v roce 1898 a o deset let později produkovala pneumatiky pro Ford Model T – první sériově vyráběný automobil. Firma postupně expandovala do dalších zemí světa a už roku 1926 se stala největším výrobcem pneumatik na světě. Dnes Goodyear vyrábí pneumatiky pro celou řadu vozidel, od osobních automobilů přes nákladní vozy až po OTR. Svoje zastoupení má na šesti kontinentech a její roční tržby přesahují 15 miliard amerických dolarů. Její produkty si můžeme koupit i u nás a českou verzi jejích webových stránek si můžeme prohlédnout na http://www.goodyear.eu/cz_cs/.

Bridgestone – japonská firma, která je jedním z největších výrobců pneumatik na světě. Bridgestone vyrábí pneumatiky pro všechny typy vozidel a také další gumárenské produkty. V letech 1997 až 2010 dodávala pneumatiky pro závody Formule 1. Společnost byla založena roku 1931 a postupně se stala jedním z lídrů ve svém oboru. Internetové stránky společnosti Bridgestone pro Českou republiku jsou pod odkazem http://www.bridgestone.cz/  a na stránkách si můžeme mimo jiné vyhledat tu správnou pneumatiku pro naše auto nebo najít nejbližšího prodejce.

Dunlop – značka Dunlop je spojená se jménem Johna Boyda Dunlopa, který v roce 1888 vynalezl pneumatiku. Postupem času se pak značka rozšířila i na další produkty, jako např. sportovní zboží, oblečení atd. K zásadní události došlo roku 1999, kdy byly některé společnosti Dunlop sloučeny spolu se značkou Goodyear. Dnes je Dunlop jednou z předních a nejznámějších značek pneumatik na světě a její produkty si mohou zájemci koupit i u nás. České stránky Dunlopu najdeme na adrese http://www.dunlop.eu/dunlop_czcs/ a jejich součástí je nabídka pneumatik pro různé druhy vozidel (osobní automobily, nákladní auta, motocykly, průmyslové pneumatiky atd.).

Barum – v seznamu nejznámějších výrobců pneumatik nesmíme zapomenout ani na jednoho českého zástupce. Společnost Barum, která sídlí v Otrokovicích, vyrábí pneumatiky pro osobní vozidla, nákladní vozidla a také průmyslové pneumatiky. Výroba pneumatik v Otrokovicích funguje už od roku 1932, ale název Barum se začal používat až v roce 1947. Roku 1992 se pak česká firma Barum stala součástí silného německého koncernu Continental AG, díky čemuž došlo k dalšímu zlepšení kvality a růstu firmy. Na internetu najdeme společnost Barum po zadání odkazu www.barum-online.com.

Pirelli – na závěr si ještě představíme slavnou značku pneumatik Pirelli. Italská společnost Pirelli patří k těm nejstarším ve svém oboru – byla založena už roku 1872 v Miláně. Je hodně známá hlavně u sportovních fanoušků díky tomu, že vyvíjí pneumatiky pro závody Formule 1 a Moto GP a navíc je dlouholetým sponzorem fotbalového klubu AC Milán. Oblíbený je také jejich exkluzivní kalendář, který Pirelli každoročně vydává. Více informací o této společnosti najdeme na stránkách http://www.pirelli.com/tyre/cz/cs/homepage.html a nebo na sociálních sítích Facebook, Twitter a Google +.

IDOS vlaky spojení pro snadné a rychlé cestování.

Časopisy na téma pneumatiky

Dnes už si na novinových stáncích můžeme vybrat z nepřeberného množství titulů různých žánrů a tak asi nikoho nepřekvapí, že existuje i samostatný časopis, zabývající se pneumatikami. Tento časopis se jmenuje pneurevue a vychází pravidelně jednou za čtvrt roku. Je určený především těm, kteří pracují či podnikají v oblasti prodeje pneumatik a jeho cena za jedno číslo je 120 Kč. K časopisu se vážou i specializované odborné stránky na adrese http://www.pneurevue.cz/, které obsahují spoustu zajímavostí, aktualit, videí atd. na téma pneumatiky.


Reklama:


Vyhodne dodávky Ostrava

Stěhujete, převažite rozměrné věci? Půjčte si dodávku v Ostravě.

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!